Jak probíhá prodej firmy

Pouštět se do prodeje firmy na vlastní pěst může být pro majitele velmi rizikové

Tento proces vyžaduje specifické zkušenosti a znalosti, je nezbytné dbát na konkrétní detaily a vše pečlivě naplánovat a prověřit. Vy jste odborníci ve svém oboru podnikání, my zase skvěle rozumíme prodeji firem.

I v tomto oboru se navíc vyskytují nepoctivé subjekty a podvodníci, kterým můžete naletět.

Vyvarujte se problémů s prodejem firmy

Využijte našich mnohaletých zkušeností se zprostředkováním prodeje i nákupu firem. Zajistíme Vám bezproblémový prodej vaší firmy.

Bezpečně Vás provedeme celým procesem od samotného úvodního setkání, přes přípravu Vás i Vaší firmy na prodej, vyhledání vhodného kupce až po sepsání smluv, zapsání nového majitele do obchodního rejstříku a uhrazení dohodnuté kupní ceny.

Vzorový příklad prodeje firmy

Kompletní prodej firmy je velmi komplikovaný proces, který trvá zpravidla 6 až 12 měsíců. Pokud vám někdo slibuje rychlejší prodej firmy, pečlivě si ho prověřte.

1. Nezávazně nás oslovíte

Pokud uvažujete o prodeji firmy nebo jste již pro prodej dokonce rozhodnutí, ozvěte se nám. Stačí nám zavolat, napsat email nebo dole na této stránce vyplnit kontaktní formulář.

2. Sejdeme se osobně

Osobní setkání a prodiskutování Vašeho záměru prodat firmu je nesmírně důležité. Můžeme se setkat v našich kancelářích nebo rádi přijedeme přímo k Vám do firmy. Jsme naprosto diskrétní a můžeme za Vámi přijet i ve večerních hodinách, abychom nevzbudili zvědavost zaměstnanců.

Úvodní schůzka je hlavně informativní a je zcela zdarma.

3. Uzavřeme spolu smlouvu

Jakmile se rozhodnete, že jsme ti praví pro pomoc s prodejem Vaší firmy, uzavřeme spolu smlouvu. Smlouva bude obsahovat přesné podmínky zprostředkování prodeje firmy (např. požadovanou prodejní cenu, způsob její úhrady, naše a Vaše práva a povinnosti v průběhu transakce atd.)

4. Vyhledáme a oslovíme zájemce o koupi

V prodeji firem vykazujeme nadprůměrné výsledky. A to nejen díky našim zkušenostem, ale také díky rozsáhlé databázi kontaktů na potenciální kupce. Pracujeme s léty prověřenými metodami vytipování, výběru i oslovování potenciálních zájemců o koupi.

Garantujeme Vám diskrétnost. Nebudeme Vaši firmu veřejně nabízet přes naše internetové stránky, k vyhledání zájemců o koupi to nepotřebujeme.

5. Předložíme Vám nabídky

Na základě vyhledání, výběru a oslovení potenciálních zájemců o koupi Vám předložíme konkrétní nabídky od konkrétních zájemců za konkrétní kupní cenu.

6. Připravíme a uzavřeme smlouvy

Pokud si vyberete některou z předložených nabídek, zajistíme veškerou administraci a připravíme kompletní smluvní dokumentaci. Také zajistíme zápisy do rejstříků a dohlédneme na dohodnutou úhradu kupní ceny.

7. Pomůžeme s předáním firmy

Prodanou společnost pomůžeme předat do nových rukou.

Ozvěte se nám

Spolehlivě a diskrétně Vám pomůžeme s celým procesem prodeje firmy.

Jméno

Telefon

Email

Dotaz/Vzkaz

Jan Skřička | Omega - Prodáváme Firmy

Jan Skřička

+420 773 058 883
skricka@omegapv.cz

Jindřich Sedláček | Omega - Prodáváme firmy

Jindřich Sedláček

+420 608 535 333
sedlacek@omegapv.cz

Vladimír Erben | Omega - Prodáváme Firmy

Vladimír Erben

+420 608 535 335
erben@omegapv.cz