Prodej části podniku jako zdroj financování

Majitel nemusí prodávat pouze celou firmu najednou. Z různých důvodů je občas vhodnější prodat jen část podniku. Několikrát jsme takovou transakci realizovali a byla pro majitele velmi přínosná.

Prodej části podniku může být alternativním zdrojem financování oproti klasickému bankovnímu úvěru nebo vstupu investorů.

Jak prodej části podniku probíhá u firem podnikajících ve více oborech?

Například některé firmy podnikají ve více oborech, někdy i poměrně vzdálených, a dostanou se do okamžiku, kdy potřebují investovat do svého rozvoje a posunout firmu dále. Nechtějí nebo nemohou si brát další úvěry ani se nechtějí o rozhodovací pravomoci dělit s dalšími investory. V tomto okamžiku je možné upřednostnit obory podnikání, které mají větší potenciál a perspektivu, a ostatní obory podnikání z firmy vyčlenit a pokusit se je samostatně prodat.

Jde o strategické rozhodnutí, které majitelům často pomůže posunout firmu vpřed.

Jak prodej probíhá u firem podnikající v jednom oboru?

Pokud jde o firmu podnikající v jednom oboru, například výrobní firmu, je možné vyčlenit určitou část jejího podnikání, prodat tuto část a potřebné služby outsourcovat. K tomuto se nabízí například obchodní oddělení (divize) společnosti nebo třeba logistika a doprava.

Ať tak či tak, vyčlenění a prodej části podniku je poměrně složitý proces – složitý na přípravu, vnitřní prověrky, ocenění a zejména z hlediska potřebných právních dokumentů.

Rádi Vám pomůžeme s celým procesem prodeje části podniku.

Máme vynikající výsledky a majitelům firem dobře rozumíme

V minulosti jsme pomohli potravinářské společnosti s prodejem její samostatné divize.

Jak hodnotí prodej části svého podniku v naší režii majitelé dané společnosti?

„Na rozdíl od jiných poradenských firem, které jsme oslovili, se firmě OMEGA tento záměr jevil jako schůdné řešení, neboť se s podobnými případy setkali již v minulosti. Část našeho podniku připravili na prodej, jasně identifikovali výhody pro budoucího investora a jejich marketing byl úspěšný. Získali pro nás nečekaný počet potenciálních zájemců.

Investor získal sehraný tým obchodních zástupců a zajímavý a levný systém vlastní distribuce ke konečným zákazníkům. A my jsme z prodeje části našeho podniku získali nečekaně zajímavé peníze. Firma OMEGA nás pečlivě vedla celým procesem, za což jí patří velké díky.“

Kontaktujte nás

Jméno

Telefon

Email

Dotaz/Vzkaz

Pomohl Vám článek? Sdílejte ho.

FacebookTwitterGoogleLinkedIn

Comments are closed.