Články, rady a tipy

Nákup a prodej firem je naším denním chlebem řadu let. Během této doby jsme nasbírali cenné zkušenosti. Formou rad, tipů a článků se s Vámi o naše zkušenosti dělíme. Najdete zde i novinky z oboru akvizic a firemních transakcí.
12
Čvn

Hospodářské noviny: Alternativa pro zakladatele firem, kteří je chtějí prodat

12.6.2018

V dnešním vydání Hospodářských novin najdete zajímavý článek s majitelem a jednatelem naší společnosti OMEGA, spol. s r.o. O čem se Jan Skřička pro Hospodářské novinky rozpovídal?

Celý článek

1
Led

PF 2018

1.1.2018

Vážíme si důvěry, kterou v nás naši klienti vložili při tak zásadním rozhodnutí, jakým je prodej vlastní společnosti, kterou budovali desítky let.

Celý článek

4
Led

7 mýtů a polopravd spojených s prodejem firem

4.1.2016

Stejně jako ve všech oborech podnikání i v branži prodeje firem kolují určité mýty a polopravdy. Léta naší praxe nám ukázala, co je a není skutečnost.

Celý článek

29
Pro

Prodej části podniku jako zdroj financování

29.12.2015

Majitel nemusí prodávat pouze celou firmu najednou. Z různých důvodů je občas vhodnější prodat jen část podniku. Několikrát jsme takovou transakci realizovali a byla pro majitele velmi přínosná.

Celý článek

18
Pro

11 otázek pro majitele před prodejem firmy

18.12.2015

Prodej firmy není pro majitele vůbec jednoduchá záležitost. Jen samo rozhodnutí prodat firmu bývá často obtížné a předchází mu mnoho otázek, které si majitel potřebuje vyjasnit.

Celý článek