Jak probíhá odkup firmy

Odkupem firmy Vás provedeme od A do Z

Naše pomoc může spočívat již v samotném vyhledávání vhodných příležitostí k nákupu. Řeknete nám svoje požadavky a my vyhledáme a doporučíme vhodné kandidáty.

Další možností je, že povedeme celý proces oslovení a vyjednávání o koupi, zajistíme veškerou administrativu a smluvní dokumentaci i pomoc se samotným předáním podniku. Prostě od nás dostanete plný servis při odkupu firmy.

Odkup firmy na vlastní pěst je rizikový

Odkup firmy je složitý proces. Zajistíme, že na Vás po odkupu firmy nebudou čekat nepříjemná překvapení a problémy.

U nakupované společnosti předem provádíme detailní analýzy všech jejích agend. Zjistíme tak například, zda její účetnictví odpovídá skutečnosti, zda firma nemá na krku soudní spory nebo skryté dluhy a mnoho dalších.

V oblasti odkupu firem jsme profesionálové a ochráníme Vás před riziky.

 

Vzorový příklad odkupu firmy

Kompletní prodej firmy je velmi komplikovaný proces, který trvá zpravidla 6 až 12 měsíců. Pokud vám někdo slibuje rychlejší prodej firmy, pečlivě si ho prověřte.

Nezávazně nás oslovíte

Pokud uvažujete o odkupu nějaké firmy nebo již dokonce víte, jakou společnost chcete koupit, ozvěte se nám. Stačí nám zavolat, napsat email nebo dole na této stránce vyplnit kontaktní formulář.

Sejdeme se osobně

Osobní setkání a prodiskutování Vašeho záměru koupit firmu je nesmírně důležité. Můžeme se setkat v našich kancelářích nebo velice rádi přijedeme přímo za Vámi. Úvodní schůzka je informativní a zdarma.

Uzavřeme spolu smlouvu

Jakmile se rozhodnete, že jsme ti praví pro pomoc s nákupem firmy, uzavřeme spolu smlouvu. Smlouva bude obsahovat přesné podmínky zprostředkování odkupu firmy (např. specifikaci poptávané firmy, rozsah našich služeb, cenové podmínky atd.)

Vyhledání a výběr vhodných kandidátů

Na základě požadavků klienta se rozsah našich služeb přizpůsobí. Někdo požaduje pouze vyhledání vhodných kandidátů ke koupi a provedení jejich rešerší. Předložením těchto podkladů naše práce skončí a klient již dále v rámci akvizice postupuje samostatně.

Jiní klienti chtějí zajistit kompletní akviziční proces od A do Z. U těchto proces naší práce dále pokračuje.

Oslovení vybraných kandidátů

Dalším krokem bývá oslovení vybraných kandidátů ke koupi. Ve vedení těchto jednání Vás můžeme kompletně zastoupit. Vždy Vám předložíme výstupy z těchto jednání.

Součinnost při Due Diligence

V rámci našich služeb a mnohaletých zkušeností Vám pomůžeme také s procesem detailního prověření kupované společnosti a jejích rizik – tzv. due diligence.

Právní servis

Zajistíme pro Vás kompletní právní servis a všechny dokumenty potřebné k úspěšnému dokončení akvizice. Jsme s Vámi až do samotného uzavření kupní smlouvy a zapsání nového majitele do obchodního rejstříku.


Domluvit schůzku