Jak probíhá prodej firmy

Pouštět se do prodeje firmy na vlastní pěst může být pro majitele velmi rizikové

Tento proces vyžaduje specifické zkušenosti a znalosti, je nezbytné dbát na konkrétní detaily a vše pečlivě naplánovat a prověřit. Vy jste odborníci ve svém oboru podnikání, my zase skvěle rozumíme prodeji firem.

I v tomto oboru se navíc vyskytují nepoctivé subjekty a podvodníci, kterým můžete naletět. Vyvarujte se problémů s prodejem firmy

Využijte našich mnohaletých zkušeností se zprostředkováním prodeje i nákupu firem. Zajistíme Vám bezproblémový prodej vaší firmy.

Bezpečně Vás provedeme celým procesem od samotného úvodního setkání, přes přípravu Vás i Vaší firmy na prodej, vyhledání vhodného kupce až po sepsání smluv, zapsání nového majitele do obchodního rejstříku a uhrazení dohodnuté kupní ceny.

Vzorový příklad prodeje firmy

Kompletní prodej firmy je velmi komplikovaný proces, který trvá zpravidla 6 až 12 měsíců. Pokud vám někdo slibuje rychlejší prodej firmy, pečlivě si ho prověřte.

Nezávazně nás oslovíte

Pokud uvažujete o prodeji firmy nebo jste již pro prodej dokonce rozhodnutí, ozvěte se nám. Stačí nám zavolat, napsat email nebo dole na této stránce vyplnit kontaktní formulář.

Sejdeme se osobně

Osobní setkání a prodiskutování Vašeho záměru prodat firmu je nesmírně důležité. Můžeme se setkat v našich kancelářích nebo rádi přijedeme přímo k Vám do firmy. Jsme naprosto diskrétní a můžeme za Vámi přijet i ve večerních hodinách, abychom nevzbudili zvědavost zaměstnanců.

Úvodní schůzka je hlavně informativní a je zcela zdarma.

Uzavřeme spolu smlouvu

Jakmile se rozhodnete, že jsme ti praví pro pomoc s prodejem Vaší firmy, uzavřeme spolu smlouvu. Smlouva bude obsahovat přesné podmínky zprostředkování prodeje firmy (např. požadovanou prodejní cenu, způsob její úhrady, naše a Vaše práva a povinnosti v průběhu transakce atd.)

Vyhledáme a oslovíme zájemce o koupi

V prodeji firem vykazujeme nadprůměrné výsledky. A to nejen díky našim zkušenostem, ale také díky rozsáhlé databázi kontaktů na potenciální kupce. Pracujeme s léty prověřenými metodami vytipování, výběru i oslovování potenciálních zájemců o koupi.

Garantujeme Vám diskrétnost. Nebudeme Vaši firmu veřejně nabízet přes naše internetové stránky, k vyhledání zájemců o koupi to nepotřebujeme.

Předložíme Vám nabídky

Na základě vyhledání, výběru a oslovení potenciálních zájemců o koupi Vám předložíme konkrétní nabídky od konkrétních zájemců za konkrétní kupní cenu.

Připravíme a uzavřeme smlouvy

Pokud si vyberete některou z předložených nabídek, zajistíme veškerou administraci a připravíme kompletní smluvní dokumentaci. Také zajistíme zápisy do rejstříků a dohlédneme na dohodnutou úhradu kupní ceny.

Pomůžeme s předáním firmy

Prodanou společnost pomůžeme předat do nových rukou.


Domluvit schůzku